Sprzątanie grobu w czasie deszczu – jak sobie poradzić?

Sprzątanie grobu w czasie deszczu - jak sobie poradzić?

Sprzątanie grobu w czasie deszczu – jak sobie poradzić?

Sprzątanie grobu w czasie deszczu – jak sobie poradzić?

Sprzątanie grobu potrafi nam zepsuć słaba aura pogodowa. W takich sytuacjach musimy działać nieco inaczej, niż przy słonecznej pogodzie. Umycie grobu podczas deszczu jest jednak wciąż możliwe. W tym artykule omówimy najlepsze sposoby na sprzątanie grobu w czasie deszczu, aby efekt sprzątania nie poszedł na marne.

Planowanie sprzątania grobu

Po pierwsze najlepszym sposobem jest zaplanowanie sprzątania grobu w oparciu o prognozę pogody. Jeśli w najbliższych dniach przewidywane są opady deszczu, lepiej poczekać ze sprzątaniem do momentu, kiedy pogoda się poprawi. Wybierz dzień, kiedy pogoda jest najlepsza, a opady deszczu nie są przewidywane. Zwróć też uwagę na porę dnia, kiedy słońce nie jest zbyt mocne, aby uniknąć szybkiego wysychania piany podczas mycia i tym samym powstawania brzydkich smug. Mimo staranności w planowaniu, pogoda może się czasami zmienić w mgnieniu oka. Przygotuj się na zmienne warunki, np. poprzez zabranie ze sobą kurtki przeciwdeszczowej i kaloszy (przydają się gdy wokół grobu jest ziemia).

Do sprzątania w trakcie deszczu przydadzą Ci się:

  1. Gumowe rękawice
  2. Wodoszczelne obuwie
  3. Ściereczki z mikrofibry
  4. Szczotka z twardym włosiem lub gąbka – w zależności od materiału z jakiego jest wykonany grób.

Unikaj korzystania z chemicznych środków czyszczących

Podczas sprzątania grobu w czasie deszczu, warto unikać korzystania z chemicznych środków czyszczących, ponieważ woda deszczowa zmyje je z powierzchni grobu zanim zajdzie pożądana reakcja chemiczna.

Sprzątając grób podczas deszczu należy pamiętać, że to nie jest tak, że cały efekt pójdzie na marne. Szczególnie w przypadku grobów z chropowatymi powierzchniami, deszcz nie jest żadną przeszkodą, gdyż te groby długo pozostają czyste. Natomiast z granitów i marmurów również usuniemy większość nieczystości oraz kurzu, a deszcz naniesie niewielką ilość zanieczyszczeń.

Podsumowanie

Sprzątanie grobu w czasie deszczu może być trudne, ale nadal możliwe. Warto planować sprzątanie z wyprzedzeniem, aby uniknąć problemów związanych z deszczem. Unikaj również stosowania chemicznych środków czyszczących.


Aktualne promocje

Aby nie przegapić żadnej promocji, śledź nasze social media oraz zapisz się do newslettera.

Zamów usługi cykliczne i oszczędź
Zapisz się do newslettera
Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymaj

8% zniżki na pierwsze zamówienie*

* Nie łączy się z innymi promocjami.

Nasze certyfikaty:

  • Laur zaufania

Nasze usługi ubezpiecza:

  • Ergo Hestia

Pisali o nas:

  • Gazeta Krakowska
  • Gazeta
  • Kraków Nasze Miasto