Cmentarz Podgórski – Sprzątanie i mycie grobów

Opieka nad grobami - Cmentarz Podgórski Kraków

Na cmentarzu Podgórski w Krakowie oferujemy wszystkie nasze usługi w tym m.in. sprzątanie i mycie grobów, stałą opiekę nad grobami, mycie grobów myjką ciśnieniową, montaż ławeczki / obudowy grobu ziemnego, obsypanie grobu grysem, liternictwo nagrobne, usługi kamieniarskie itd.

Nasza firma gwarantuje najwyższą jakość usług, dzięki czemu groby Państwa bliskich będą zawsze utrzymane w nienagannym stanie.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub chcą skorzystać z naszych usług na cmentarzu Podgórskim w Krakowie, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie pomożemy w każdej sprawie związanej z utrzymaniem grobów.

Cmentarz Podgórski Kraków

Nasze usługi - cmentarz Podgórski

Sprawdź wszystkie usługi jakie oferujemy na cmentarzu Podgórskim w Krakowie:

Cmentarz Podgórski w Krakowie

Cmentarz Podgórski utworzono w 1900 roku dla ludzi z Podgórza i okolicznych wsi, gdy na Starym Cmentarzu Podgórskim skończyły się miejsca i nie dało się go powiększyć. Jest on usytuowany na malowniczym terenie u podnóża kopca Krakusa. W okresie od 1905 do 1907 roku wybudowano tam dom przedpogrzebowy z połączoną kaplicą, który wciąż spełnia swoją rolę. Cmentarz był kilkakrotnie powiększany, a teraz zajmuje powierzchnię 8,33 hektarów.

Na cmentarzu Podgórskim znajdują się trzy pomniki pamięci. Pierwszy z nich to głaz, który upamiętnia pochowanych żołnierzy armii austriackiej z okresu 1914-1918. Drugi to pomnik legionistów 1, 2 i 3 Brygady, a trzeci to pomnik harcerzy III Drużyny Podgórskiej, którzy zginęli podczas okupacji.

Wśród osób pochowanych na Cmentarzu Podgórskim można wymienić m.in. Antoniego Matecznego – budowniczego, Tadeusza Szafrana – znanego artystę, ceramika, Andrzeja Swaryczewskiego – architekta i badacza zabytków Krakowa, Janinę Ipohorską – pisarkę i redaktorkę „Przekroju”, Eugeniusza Ralskiego – profesora Akademii Rolniczej, Pawła Turnusa – malarza i rzeźbiarza, oraz Józefa Kałużę – sportowca i olimpijczyka.

Obsługujemy również cmentarze:

Aktualne promocje

Aby nie przegapić żadnej promocji, śledź nasze social media oraz zapisz się do newslettera.

Zamów usługi cykliczne i oszczędź
Zapisz się do newslettera
Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymaj

8% zniżki na pierwsze zamówienie*

* Nie łączy się z innymi promocjami.

Nasze certyfikaty:

  • Laur zaufania

Nasze usługi ubezpiecza:

  • Ergo Hestia

Pisali o nas:

  • Gazeta Krakowska
  • Gazeta
  • Kraków Nasze Miasto
Zadzwoń
Zamów online