Stary Cmentarz Podgórski – Sprzątanie i mycie grobów

Opieka nad grobami - Stary Cmentarz Podgórski Kraków

Na Starym Cmentarzu Podgórskim w Krakowie oferujemy wszystkie nasze usługi w tym m.in. sprzątanie i mycie grobów, stałą opiekę nad grobami, mycie grobów myjką ciśnieniową, montaż ławeczki / obudowy grobu ziemnego, obsypanie grobu grysem, liternictwo nagrobne, usługi kamieniarskie itd.

Nasza firma gwarantuje najwyższą jakość usług, dzięki czemu groby Państwa bliskich będą zawsze utrzymane w nienagannym stanie.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub chcą skorzystać z naszych usług na Starym Cmentarzu Podgórskim w Krakowie, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie pomożemy w każdej sprawie związanej z utrzymaniem grobów.

Stary Cmentarz Podgórski

Nasze usługi - Stary Cmentarz Podgórski

Sprawdź wszystkie usługi jakie oferujemy na Starmy Cmentarzu Podgórskim w Krakowie:

Stary Cmentarz Podgórski w Krakowie

Cmentarz ten jest najstarszym cmentarzem komunalnym w obecnym Krakowie, założonym wkrótce po 1786 roku na mocy dekretu cesarza Austrii Józefa II z 1784 roku. Służył mieszkańcom miasta Podgórze do momentu otwarcia nowego cmentarza przy ul. Wapiennej w 1900 roku. W późniejszych latach pochówki mogły odbywać się jedynie do istniejących grobów murowanych. Najstarsza znana inskrypcja pochodzi z 1794 roku i dotyczy grobu Agnieszki Drelinkiewiczówny, który został zniszczony w 1976 roku podczas budowy ul. Powstańców Śląskich.

Na cmentarzu znajduje się grób Edwarda Dembowskiego oraz 27 uczestników powstania krakowskiego z 27 lutego 1846 roku. Wśród znanych mieszkańców Podgórza spoczywających na cmentarzu są m.in. Wojciech Bednarski, Michał Jordan Stokowski, Herman Batruch i Agnieszka Jałbrzykowska. Spoczywają tu również burmistrzowie Podgórza i wielu innych zasłużonych obywateli, w tym malarze Wojciech Eliasz i jego syn Władysław Eliasz-Radzikowski.

Cmentarz był wielokrotnie zmniejszany, najpierw podczas okupacji przez Niemców, a później w wyniku budowy ul. Powstańców Śląskich w latach 1976-79. Obecnie zajmuje 0,38 hektara, co stanowi 25% jego pierwotnego obszaru. W 1985 roku udało się odczytać 217 nazwisk spośród 424 znanych pochowanych osób. Wiele grobów zostało przeniesionych, a zabytkowe grobowce zastąpione nowymi, jednak często zniszczonymi nagrobkami.

Obsługujemy również cmentarze:

Aktualne promocje

Aby nie przegapić żadnej promocji, śledź nasze social media oraz zapisz się do newslettera.

Zamów usługi cykliczne i oszczędź
Zapisz się do newslettera
Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymaj

8% zniżki na pierwsze zamówienie*

* Nie łączy się z innymi promocjami.

Nasze certyfikaty:

  • Laur zaufania

Nasze usługi ubezpiecza:

  • Ergo Hestia

Pisali o nas:

  • Gazeta Krakowska
  • Gazeta
  • Kraków Nasze Miasto
Zadzwoń
Zamów online