Cmentarz Prądnik Czerwony (Batowice) – Sprzątanie i mycie grobów

Opieka nad grobami - Cmentarz Prądnik Czerwony Kraków

Na cmentarzu Prądnik Czerwony (Batowice) w Krakowie oferujemy wszystkie nasze usługi w tym m.in. sprzątanie i mycie grobów, stałą opiekę nad grobami, mycie grobów myjką ciśnieniową, montaż ławeczki / obudowy grobu ziemnego, obsypanie grobu grysem, liternictwo nagrobne, usługi kamieniarskie itd.

Nasza firma gwarantuje najwyższą jakość usług, dzięki czemu groby Państwa bliskich będą zawsze utrzymane w nienagannym stanie.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub chcą skorzystać z naszych usług na cmentarzu Prądnik Czerwony w Krakowie, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie pomożemy w każdej sprawie związanej z utrzymaniem grobów.

Cmentarz Prądnik Czerwony

Nasze usługi - cmentarz Prądnik Czerwony

Sprawdź wszystkie usługi jakie oferujemy na cmentarzu Prądnik Czerwony w Krakowie:

Cmentarz Prądnik Czerwony w Krakowie

Cmentarz Prądnik Czerwony, położony na obrzeżach Krakowa w dzielnicy Prądnik Czerwony przy ulicy Powstańców, obejmuje dwie sąsiadujące nekropolie: parafialną i komunalną. Cmentarz parafialny został poświęcony w 1931 roku i zajmuje około 1 hektar powierzchni. W północno-zachodnim narożniku znajduje się miejsce spoczynku znakomitych prądnickich rodzin, duchowieństwa oraz postaci takich jak Jan Kaczała, uwieczniony w wierszu “Zaczarowana dorożka” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Cmentarz komunalny Prądnik Czerwony, największy i jeden z najmłodszych cmentarzy Krakowa, został otwarty w 1966 roku. Od tego czasu wielokrotnie rozbudowywany, obecnie zajmuje powierzchnię około 41,75 hektara. W 1996 roku rozpoczęto przebudowę według projektu architekta Romualda Loeglera, a nowoczesny dom pogrzebowy “Brama do Miasta Zmarłych” stał się jednym z najważniejszych obiektów architektonicznych w Polsce po 1989 roku. W 2021 roku na cmentarzu powstało nowe kolumbarium z panelami fotowoltaicznymi.

Cmentarz Prądnik Czerwony jest miejscem spoczynku ponad 82 tysięcy krakowian, a w 2022 roku odbyło się tam 2005 pogrzebów. Wśród pochowanych znajdują się znane postacie, takie jak rzeźbiarz Jerzy Bereś, piłkarz Andrzej Iwan, muzyk Bogdan Łyszkiewicz oraz artystka Maria Pinińska-Bereś. Cmentarz ten jest także miejscem pochówku członków zgromadzeń zakonnych, kombatantów wojennych oraz donatorów, którzy za życia przekazali swoje ciała na cele naukowe.

Obsługujemy również cmentarze:

Aktualne promocje

Aby nie przegapić żadnej promocji, śledź nasze social media oraz zapisz się do newslettera.

Zamów usługi cykliczne i oszczędź
Zapisz się do newslettera
Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymaj

8% zniżki na pierwsze zamówienie*

* Nie łączy się z innymi promocjami.

Nasze certyfikaty:

  • Laur zaufania

Nasze usługi ubezpiecza:

  • Ergo Hestia

Pisali o nas:

  • Gazeta Krakowska
  • Gazeta
  • Kraków Nasze Miasto
Zadzwoń
Zamów online