Najlepsze sposoby na usuwanie ciężkich zabrudzeń z nagrobków

Najlepsze sposoby na usuwanie ciężkich zabrudzeń z nagrobków

Najlepsze sposoby na usuwanie ciężkich zabrudzeń z nagrobków

Jakie są najlepsze sposoby na usuwanie ciężkich zabrudzeń z grobów?

Każdemu z nas zależy na utrzymaniu grobu bliskich nam osób w jak najlepszym stanie. Niestety, nagrobki często są narażone na różnego rodzaju zabrudzenia, z racji umiejscowienia grobu np. pod drzewem lub w miejscu zacienionym. Poniżej przedstawimy jakie sposoby najlepiej się spisują przy konkretnym typie zabrudzeń.

  • Płyn do czyszczenia nagrobków – warto postawić na profesjonalne środki czystości przeznaczone do nagrobków. Są one sprawdzone i mogą być śmiało używane, bez obawy przed negatywnym wpływem na kamień, z jakiego wykonany jest grób. Należy dobrać odpowiedni środek w zależności z jakiego materiału jest wykonany grób. Jeżeli grób ma chropowatą powierzchnię, sugerujemy zastosowanie mocniejszego środka czyszczącego.
  • Pasta do usuwania tłustych plam – jeżeli na Twoim grobie są tłuste plamy przez wosk, parafinę, czy pasty polerskie, to do usunięcia tych zabrudzeń idealnie się nada pasta do usuwania tłustych plam. Istnieją na rynku pasty, których działanie już można zauważyć po upływie zaledwie 1 godziny. Pastę powinniśmy nanieść w miejsce zaplamienia od ok 0,5 – 1 cm grubości warstwy.
  • Płyn do mycia naczyń – ten powszechnie dostępny środek czyszczący jest skuteczny w usuwaniu lekkich zabrudzeń. Należy jednak pamiętać, że nadaje się jedynie do grobów z gładką powierzchnią kamienia. W przypadku pozostałych struktur grobów powinniśmy postawić na inne metody czyszczenia.
  • Alkaiczny środek do samoczynnego oczyszczania – jest to idealny wybór dla grobów wykonanych z lastriko, betonu i piaskowca. Środek usuwa naloty zieleni, wypala zarodniki mchu, jednocześnie nie działając negatywnie na strukturę kamienia. Należy go zaaplikować min. 24 godziny przed planowanym czyszczeniem grobu. Po upływie tego czasu można przejść do szorowania grobu szczotką z twardym włosiem.
  • Skonsultuj się z profesjonalistą – Jeśli wciąż masz problem z usunięciem ciężkich zabrudzeń z nagrobka, możesz skonsultować się z nami. Dobierzemy najlepszą metodę do danego typu zabrudzenia i zajmiemy się całym procesem czyszczenia od A do Z, a Ty będziesz miał pewno, że usługa zostanie należycie wykonana i osiągniemy oczekiwany efekt.

Aktualne promocje

Aby nie przegapić żadnej promocji, śledź nasze social media oraz zapisz się do newslettera.

Zamów usługi cykliczne i oszczędź
Zapisz się do newslettera
Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymaj

8% zniżki na pierwsze zamówienie*

* Nie łączy się z innymi promocjami.

Nasze certyfikaty:

  • Laur zaufania

Nasze usługi ubezpiecza:

  • Ergo Hestia

Pisali o nas:

  • Gazeta Krakowska
  • Gazeta
  • Kraków Nasze Miasto