Opieka nad grobami - Cmentarz Rakowicki Kraków
Na cmentarzu Rakowickim w Krakowie oferujemy wszystkie nasze usługi w tym m.in. sprzątanie i mycie grobów, stałą opiekę nad grobami, mycie grobów myjką ciśnieniową, montaż ławeczki / obudowy grobu ziemnego, obsypanie grobu grysem, liternictwo nagrobne, usługi kamieniarskie itd.
Nasza firma gwarantuje najwyższą jakość usług, dzięki czemu groby Państwa bliskich będą zawsze utrzymane w nienagannym stanie.
Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub chcą skorzystać z naszych usług na cmentarzu Rakowickim w Krakowie, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie pomożemy w każdej sprawie związanej z utrzymaniem grobów.
Nasze usługi - cmentarz Rakowicki
Sprawdź wszystkie usługi jakie oferujemy na cmentarzu Rakowickim w Krakowie:
Sprzątanie i mycie
grobów
Oferujemy profesjonalne sprzątanie i mycie grobów. Dbamy również o groby ziemne oraz bezpośrednie otoczenie grobów.
Stała opieka
nad grobami
Oferujemy stałą opiekę nad grobami – to idealna oferta dla osób które chcą mieć pewność, że grób będzie zawsze posprzątany,
Mycie grobów myjką ciśnieniową
Jako jedyni w Krakowie oferujemy mycie grobów myjką ciśnieniową. Nawet bardzo brudny grób lastryko będzie wyglądał jak nowy.
Montaż obudowy grobu ziemnego
Kompleksowy montaż obudowy grobu ziemnego - posiadamy w ofercie obudowy drewniane oraz plastikowe w różnych rozmiarach.
Montaż ławeczki
przy grobie
Szeroki wybór ławeczek cmentarnych, które można dopasować do charakteru nagrobka oraz indywidualnych preferencji.
Liternictwo
nagrobne
Profesjonalne tworzenie nowych oraz precyzyjne odnawianie istniejących już liter na nagrobkach cmentarnych.
Obsypanie
grobu grysem
Oferujemy profesjonalną usługę obsypania grobu grysem / kamieniem na wszystkich cmentarzach w Krakowie.
Sprzątanie
po pogrzebie
Dodatkowa usługa którą można zamówić razem z usługą „Sprzątanie i mycie grobu” lub osobno.
Przygotowanie grobu do pogrzebu
Oferujemy profesjonalne usługi sprzątania grobu i jego najbliższego otoczenia przed uroczystością pogrzebową.
Dostawa kwiatów i zniczy na grób
Dostawa kwiatów, wieńców, wiązanek oraz zniczy na groby na wszystkich cmentarzach w Krakowie.
Zamówienia
specjalne
Szeroki zakres usług w ramach zamówień specjalnych, które dostosowujemy do indywidualnych wymagań i oczekiwań.
Usługi
kamieniarskie
Pełen zakres usług kamieniarskich, w tym: liternictwo nagrobne, montaż i renowacje nagrobków oraz więcej.
Pielęgnacja
zieleni
Oferujemy profesjonalne usługi pielęgnacji zieleni przy grobach na wszystkich cmentarzach w Krakowie.
Cmentarz Rakowicki w Krakowie
Najstarsza nekropolia w Krakowie została założona w latach 1801-1802 na obrzeżach folwarku Bosackich, po wprowadzeniu zakazu pochówków na istniejących cmentarzach kościelnych w mieście.
Obszar ten został zakupiony od Karmelitów Bosych przez władze austriackie, a koszt utworzenia cmentarza pokryły miasto Kraków oraz okoliczne gminy. Pierwszy pochówek miał miejsce w styczniu 1803 roku, dla Apolonii z Lubowieckich Bursikowej, osiemnastoletniej kobiety, która niedawno wyszła za mąż. Choć pierwotny grób Bursikowej nie przetrwał, jego inskrypcja została skopiowana w 1865 roku. W styczniu 2003 roku, gdy nekropolia świętowała swoje 200-lecie, tablica została odtworzona i poświęcona przez Franciszka Macharskiego.
Cmentarz nosi nazwę od drogi (obecnie ulicy Rakowickiej), która prowadzi do wsi Rakowice, oddalonej o dwa kilometry. Cmentarz Rakowicki był kilkakrotnie powiększany (w latach 1863, 1885 i 1933), a pobliski cmentarz wojskowy założony w 1920 roku został również włączony w jego obszar.
Najstarsza część Cmentarza Rakowickiego została zaprojektowana w 1839 roku przez znanego architekta Karola Kremra, jako charakterystyczny plan bramy symbolizujący przejście z czasowego na wieczne. W centralnym punkcie tego układu zbudowano Kaplicę Zmartwychwstania Pana Jezusa w latach 1861-62 (zastępując wcześniejszą drewnianą kaplicę), podarowaną miastu przez krakowską rodzinę bankierską Ludwika i Anny Helcl.
Nekropolia jest miejscem wiecznego spoczynku mieszkańców Krakowa, w tym zwykłych mieszkańców miasta, postaci kulturalnych i naukowych, członków wybitnych rodzin, działaczy niepodległościowych, politycznych i społecznych, uczestników ruchów niepodległościowych, powstań, obu wojen światowych i innych znaczących osobistości.
Cmentarz Rakowicki, jako narodowy zabytek kultury, miejsce spoczynku wielu wybitnych osób i cenny zespół zabytków sztuki sepulkralnej, został wpisany do rejestru zabytków (numer rejestracyjny A-584) przez miasto Kraków w 1976 roku.
Obsługujemy również cmentarze: